mekanarti Instagram profile with posts and stories - Picuki.com

 

Mekan Artı’nın yeni projesi Berlin’de 20-21 Ocak 2020 tarihlerinde prömiyer yaptı. 

Mekan Artı Berlin'de ilk prodüksiyonunu gerçekleşti.

 

"O'ndan Sonra"

 

“O’ndan Sonra” isimli oyunlarıyla seyircisini dört farklı karakterin peşine düşmeye çağırıyor! Berlin'in farklı sokaklarında bir takibe çağırıyor! 

 

Özel bir kurguyla seyirci dört ayrı karakterin hikayelerine, hayatlarına, varoluşlarına ve özlerine doğru bir yolculuğa çıkıyor. Günümüz Berlin'inde birbirini hiç tanımayan bu dört ayrı kişinin ortak noktalarını bulmaya çalışıyor.


Almanya'daki göçmenlik ve öteki olma durumundan hareketle, modernleşme-modernleşememe olgusu üzerinden gerçekleştirilen kurguda bugünün insanları üzerinden bir sorgulama ve tanıklık amacı taşıyan oyun, görmediğimiz bir ana karakter üzerinden hikayesini oluşturuyor. Herkes aslında hiç görmediğimiz o “Hanım”ın peşinden ilerliyor. Oyunun yönetmenliğini Ufuk Tan Altunkaya üstlenirken Metin yazarlığını Didem Kaplan yapıyor.

 

 Oyunda üç dil seçeneği sunulmaktadır: Türkçe, İngilizce ve Almanca

Lütfen oyunun başlamasından en az on beş dakika öncesinde belirlenen buluşma noktasında hazır olunuz.
Oyunda size teslim edilecek kulaklıklar için bir kimlik belgesi veya benzeri değerde bir belgeyi oyun bitiminde geri almak üzere teslim etmek için yanınıza getiriniz. Oyun boyunca uzun yürüyüşlere (yaklaşık 100 dk.) ve olumsuz hava koşullarına hazırlıklı olunuz. Oyunumuz engelli izleyicilerimiz için ne yazık ki uygun değildir. Oyunun başlangıç ve bitiş noktası aynı değildir. Oyun başlamadan evvel bilmeniz gereken bütün detaylar sizlerle paylaşılacaktır.

Metin: Didem Kaplan
Konsept / Reji: Ufuk Tan Altunkaya
Çeviri (İngilizce): Murat Baykan
Çeviri (Almanca): Ufuk Tan Altunkaya
Ses: Jorn Hell
Proje Koordinasyon: Ceylan Dizdar
Dramaturg: Zeki Elveris
Görsel Tasarım: Cagla Caglar

Oyuncular: Aslıhan Börühan, Fatoş Uysal, Mesut Güngör, Sinan Güleç